cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Bloki statyczne

Bloki statyczne

Posiadam szablon Metroshop, próbuję zgodnie z manualem dodać banery promocyjne, niestety nie widzę żadnych zmian choć już wypróbowałem "x" sposobów. Nie jestem informatykiem o tyle mi trudniej hah

 

Przykład:

W CMS/Bloki statyczne dodaję zgodnie z instrukcją nazwę oraz id bloku "bottom2_promotional_static_block". W treści wklejam załączony w manualu kod.

 

Koledzy z innego forum zasugerowali że być może powinienem dodać blok do zaufanych w uprawnieniach, no i więc próbowałem różnych metod System/Uprawnienia/Bloki statyczne.

 

informacje o blokach promocyjnych znalazłem w pliku:

metrostore/template/catalog/produkt/home.phtml

przykładowy kod w pliku:

<!--banner content static block content-->
<div class="main span12"><?php echo $this->getLayout()->createBlock('mlayer/mlayer')->setTemplate('mlayer/mlayer.phtml')->toHtml(); ?></div>
<div class="promoBox span12"><?php echo $this->getLayout()->createBlock('cms/block')->setBlockId('bottom2_promotional_static_block')->toHtml() ?></div>
<!--end -->

Czy to o to chodzi i ustawienie uprawnień dla bloku w system/uprawnienia/blocks:

product/home? sam nie wiem bo już dodawałem różne kombinacje różnych ścieżek i nic nie chce się pojawić... flush magento cache robiłem...

 

będę wdzięczny za pomoc/wskazówki bo już tak męczę się z tydzień z tematem, szukam w necie trochę na oślep i nie mogę dalej ruszyć z konfiguracją swojego skromnego "szopa" Smiley Happy

 

Pozdrawiam,

Marceli

1 REPLY 1

Re: Bloki statyczne

Cześć Marceli,

Z opisu wynika, że brakuje właśnie tych uprawnień.

W System/Uprawnienia/Bloki statyczne dodaj sobie uprawnienia do:
cms/block

Później trzeba jeszcze wyczyścić cache i bloki powinny się pojawić po odświeżeniu strony przy pomocy ctrl+R.

Pozdrawiam,
Krzysiek
magento-developer.pl