cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Hello everybody :P

Hello everybody :P

Witam forumowiczów,

Nie spodziewam się natychmiastowej odpowiedzi .... a może nawet wcale, jednak lepiej spróbować niż żałować, że się nie spróbowało.

Mam pewien problem polegający na tym, że podczas importu danych z zewnętrznego źródła (niestety jedyna mozliwość to CSV po drugiej stronie). Zbudowałem więc  skrypt który czyta csv i układa w tablicy wielowymiarowej po czym pobiera z tejże kolejno i dodaje do bazy po czym pobiera id utworzonego produktu i dodaje obrazy do produktu.
Wszystko świetnie ale albo gdzieś zrobiłem babola w kodzie alboto jest przypadłość Magento (2.4.3-p1). Podgląd serwera pokazuje znaczący przyrost wypełniania pamięci i niestety doprowadza to do zatrzymania skryptu.

ponieważ jestem trochę początkującym Magento-dłubaczem w szczególności M2.x pytanie, jak najlepiej/najbardziej prawidłowo ten temat rozpykać, np czy podczas odczytywania kolejnych rekordów z tablicy i wysyłania do funkcji zapisującej produkt tworzyć obiekt za każdym razem czy tworzyć raz i potem tylko podkładać dane czy inkrementować i dodawać do utworzonego obiektu (to może go znacząco rozbudować), wydaje się być bezpieczniejszym łądowanie pojedynczo tak czy inaczej a ponadto, w pierwszej kolejności tworzę produkt po czym pobieram jego ID i dopisuję zdjęcia.
Macie jakiś lepszy pomysł jak to zrobić ?

 

Edytka:
Proces jest dodatkowo piekielnie powolny co też stanowi trochę problem.

Dla bezpieczeństwa robię to partiami po 150 produktów, gdyby się coś wywaliło mogę zacząć od momentu w którym przerwało.

 

P.S.
Sorry za składnię, trochę zamieszałem

Pozdrawiam

Rob