cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Upgrade Magento z 1.9.0.1 do 1.9.3.1

Upgrade Magento z 1.9.0.1 do 1.9.3.1

Witam,

 

Stoję obecnie przed zadaniem upgrade swojego projektu sklepu i staram się wykonać jak najwięcej sam. Posiadam wersję 1.9.0.1 którą chcę uaktualnić do 1.9.3.1. Nie jestem ekspertem więc chciałbym prosić o ewentualne uwagi co do mojej roboczej instrukcji upgrade tak jak mi się wydaje że będzie dobrze. (Na stronach Magento przeczytałem że nie jest na dzień dzisiejszy możliwa aktualizacja za pomocą Connect Managera).

 

Posiłkowałem się instrukcją znalezioną pod linkiem:
https://community.magento.com/t5/Versio ... td-p/53267

1) Enable Maintenance Mode by creating a file in root magento folder called maintenance.flag

Czyli tworzę pusty katalog o nazwie maintenance.flag w katalogu głównym na serwerze?

2. Edytuję plik a serwerze index.php podmieniając odpowiednie linie:

Add following to line 49 and 50

$ip = $_SERVER['REMOTE_ADDR'];
$allowed = array('Your Ip Address');
Where the ip-address is your IP. Replace line 59 should be

if (file_exists($maintenanceFile)) {
With
if (file_exists($maintenanceFile) && !in_array($ip, $allowed)) {

Czy ma znaczenie które to są linie? U mnie będą to linie 55 i 55 oraz 64. I wprowadzam adres IP swojego lokalnego kompa.

3. Disable Compiling and also disable cache. Remember to flush cache.

Wchodzę w panelu w system/narzędzia/compilation - aktualnie mam Compiler Status: wyłączone.

Wchodzę w system/zarządzanie cache - zaznaczam wszystko i wybieram "Flush Cache Storage"

4. Pobieram wersję 1.9.3.1 Magento ze strony https://magento.com/tech-resources/download

Wypakowuję lokalnie na komputer po czym przegrywam wszystko na serwer gdzie "nadpisuję" pliki.
Po refreshu wersja powinna być uaktualniona.

5. NB! Remember to check for upgrades for your third party modules / themes if you have this. This will only upgrade magento.
Also a good idea before uploading the files is to delete the error_log in your root folder and logs under var/log. This way you can see what errors may occur when you have done the proceeding.

W katalogu errors na serwerze nie widzę takiego pliku error_log - gdzie go znajdę? usunąć cały plik czy tylko jego zawartość?

Moje uwagi na koniec:
- czy muszę po tej operacji ponownie wykonywać jakieś zmiany w pliku index.php?
- czy mam usunąć katalog maintanance.flag z serwera?
- czy upgrade ma jakiś wpływ na zaimplementowane w obecnej wersji systemy płatności PayU i PayPal?
- czy upgrade ma jakiś wpływ na szablon sklepu?
- dane klientów/produktów będą w nowej wersji czy powinienem wcześniej je gdzieś zgrać i ponownie na serwer wgrać?

 

Dziękuję i pozdrawiam,

Marceli

3 REPLIES 3

Re: Upgrade Magento z 1.9.0.1 do 1.9.3.1

i jak? zna się ktoś tutaj na Magento? Smiley Happy dobrze kombinuję z tym upgrade czy to zupełnie nie ta droga? będę wdzięczny za odpowiedź

 

Pozdrawiam,

Re: Upgrade Magento z 1.9.0.1 do 1.9.3.1

Cześć Marceli,

 

Plan jest jak najbardziej ok.

Pozwolę sobie odpowiedzieć kolejno na pytania końcowe:

1. Nie, jeśli to zwykła paczka z magento-1.9.3.1 to index.php Ci się nadpisze.

2. Tak, plik maintanance.flag trzeba usunąć.

3. Nie, nie powinien mieć i te moduły powinny działać prawidłowo.

4. Nie, o ile nie masz zmian w plikach "base". Może być też potrzebne dodanie uprawnień do bloków w "System/Uprawnienia/Bloki statyczne".

5. Backup zawsze dobrze mieć Smiley Happy, ale aktualizacja nie wpływa na te dane i powinny być niezmienione po jej wykonaniu.

 

Pozdrawiam,
Krzysiek
magento-developer.pl

Re: Upgrade Magento z 1.9.0.1 do 1.9.3.1

Z penością nie miałeś problemów .... mam nadzieję Smiley Happy

A jeśli miałeś to jakie?

Własnie wrzuciłem "na żywca" upgrade z wersji 1.9.2.3 do 1.9.3.6

nie zauważyłem najmniejszych problemów ani w samym Magento ani z zewnętrznymi modułami ... jak narazie wszystko działa.

Więc jeśli nie miałeś żadnych specyficznych modułów powinno być ok Smiley Wink