cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Własny moduł dla Megento

Własny moduł dla Megento

Witam

Mam nadzieję że post nie jest trochę nie na miejscu. Stanąłem przed problemem napisania modułu dla Magento 2 i 1 i to jest mój pierwszy projekt który realizuję na tej platformie. Czy ktoś pomoże ogarnąć temat? Jakieś doświadczenie w programowaniu mam. Głównie PHP, JS, SASS i takie tam.

Moje pierwsze pytanie to jak zacząć? Mnóstwo w necie takich "Hello World" ale nie wiem czy zaczynając od tego mój moduł później nie obudzę się z ręką w nocniku bo czegoś na początku nie ogarnąłem. Generalnie chodzi o to że moduł musi mieć możliwość ustawień pod adminem ale też i ingeruje w widok usera sklepu. W kartę produktu, w koszyk, zakup. Po prostu taka dodatkowa usługa. A pod adminem muszę mieć możliwość podpinania pod konkretny towar albo pod całą kategorię tej usługi. Chodzi o instalację zakupionego towaru. Produkty z dodatkowo zakupioną instalacją (są różne warianty) mam zamiar oczywiście wiązać w bazie danych - id_produktu -> warianty instalacji dodatkowo tabela id_kategorii-> waranty no i jakoś to muszę powiązać w zamówieniu no i w płatności chyba jako po prostu kolejny element zamówienia. 
Zaczynam więc nie opływam w dostatkiSmiley Happy Zatem jeśli ktoś pomoże tak po koleżeńsku to będę wdzięczny a i w przyszłości postaram służyć na tym forum pomocą.

I jeszcze jedno. Mam różne instalki Magento. Ale w sumie nie wiem której użyć do pracy a której do testów. Rozumiem też różnice w Magento 1 i Magento 2. Chciałbym jednak wpierw zacząć od dwójki.

 

Z góry wszystkim serdecznie dziękuję i pozdrawiam

Przemek